Salaspils novada amatiermākslas kolektīvi gatavojas dalībai XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI deju svētkos

Salaspils novadu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI deju svētkos pārstāvēs 11 amatiermākslas kolektīvi.  Visā Latvijā kolektīvi gatavojas un piedalās skatēs. 9.martā  koncertā „Ceļā uz Māras zemi” k/n „Rīgava” bija iespēja noskatīties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku repertuāra – deju uzveduma „Māras zeme” stāstu. Šis koncerts dejotājiem bija pēdējais pirms atbildīgās svētku skates, kas notiks 25.martā Jaunolainē. 

Koncertā piedalījās četri Salaspils Kultūras nama deju kolektīvi: JDK „Austriņš” – vadītājs Mārtiņš Pēdājs, JDK „Ūsiņš” – vadītājs Mārtiņš Pēdājs, repetitore Kristīne Jirgensone, VPDK „Ūsa” – vadītāja Brigita Čikste, SDK „Rīgava” – vadītāja Dace Čivle, un deju skolas „Dzirnas” bērni – vadītāja Dagmāra Bārbala.

Skatītāji izbaudīja svētku priekšnojautas, dejotāji – atbalstu un mīlestību. Šis bija īpašs koncerts ne tikai skatītājiem, bet arī dejotājiem, jo bija uzaicināta profesionāla, stingra, bet tajā pašā laikā draudzīga, atbalstoša deju speciālistu žūrija, kura dalījās ar ieteikumiem, priekšlikumiem, norādījumiem un uzmundrinājumu, lai kolektīvi veiksmīgāk startētu gaidāmajā skatē. Žūrija sastāvā: Indra Ozoliņa – JDK „Vizbulīte” vadītāja, 2020.gada Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mākslinieciskā vadītāja, Uldis Šteins – TDK „Vektors” vadītājs, 2018.gada XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku goda virsvadītājs, Triju zvaigžņu ordeņa kavalieris, Edīte Ābeltiņa – horeogrāfe, deju grupas „Buras” vadītāja, Zigrīda Teivāne – JDK „Vainags” vadītāja, BDK „Sienāzītis” vadītāja, Aija   Āre – SDK „Sidrabaine” vadītāja, Aija Konstante –JDK „Imanta” vadītāja, Marga Apsīte – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku goda virsvadītāja, Dagmāra Bārbala – JDK „Vektors” vadītāja.

Turam īkšķus par mūs dejotājiem skatē un vēlam izturību, raitu deju soli un nezūdošu smaidu sejā gatavojoties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētkiem.

Informāciju sagatavoja

Sintija Lasmane

Kultūras pasākumu organizatore

sintija.lasmane@salaspilskultura.lv